PeckaPodcast: jak na redesign a refactoring NAY+Electro Worldu v nesplnitelném termínu
Zásadní redesign si čas od času vyžádají i velké projekty – musí držet krok s aktuálními designovými trendy a být dobře použitelné pro uživatele. Co není zpravidla pro běžné návštěvníky e-shopu tolik viditelné, a přesto je nesmírně důležité, je refactoring kódu. S ním se pojí například rychlejší odezva aplikace, příjemnější práce s kódem pro developery a obecně větší efektivita. Je možné dobře provést obě činnosti současně a hlavně dodržet termín, který je pro klienta klíčový?
Teorie mluví jasně. Předtím než se developer pustí do práce, měl by mít k dispozici vypracované kompletní zadání (ideálně use case specifikace, wireframy, případně grafiku, atd). Praxe je však mnohdy jiná a ne vše bývá před začátkem prací tip ťop. V takovém případě je třeba se rozhodnout. Buď trvat na striktním vypracování všech podkladů, nebo nad pravidly trochu přimhouřit oko a pustit se do práce s vírou, že vše dobře dopadne. Asi tušíte, že u nás, i když s jistou mírou rizika, zvítězil proklientský přístup.
Byznys je totiž na prvním místě a klienti zadávají šibeniční termíny poměrně často. Pokud však máte dobrý tým, dokážete si poradit i s nesplnitelným. Třeba se změnou přístupu k vývoji plynoucího z nasazení nových technologií. Potom i tak velký projekt, kterým proudí stovky objednávek za minutu, a který má ve špičce 40 000 požadavků na server za minutu, může být zcela refactorován a redesignován za pár měsíců. Za kolik přesně se spolu s dalšími informacemi ze zákulisí realizace dozvíte v nové dílu Pecka podcastu. Tak se zaposlouchejte!
RSS Feed | iTUNES | Google Podcasty | Spotify | SoundCloud
O čem jsme si v podcastu povídali?
- Jaký překvapivý způsob stanovení plánu práce byl zvolen
- Jaké nové technologie byly použity a proč
- Jak velký tým měl vše na starost
- Zvládlo se vše do šibeničního termínu?
- Jak velký je vlastně projekt Electro World (NAY)
- Co vše byly naše kompetence při redesignu a refactoringu
- Jakým způsobem probíhal reporting klientovi ohledně odvedené práce
- Co se skrývá pod pojmem „read model“ a jak s ním souvisí dítě bez rukou :)
Kam dál? Třeba rovnou na „čumendu” do Pecky
Sledujte náš Facebook, Twitter, Instagram a YouTube, ať vám nic neunikne a na dlouhé zimní večery doporučujeme pustit si záznamy z Péhápkářů.
Sdílet na facebooku anebo twitteru